Lavičku pro naši uličku

20.08.2018

Projekt "Lavičku pro naši uličku" je dlouhodobá vize (která se snad jednou zrealizuje), která má za cíl pořízení co největšího množství laviček. Jejich umístění je zamýšleno do okolí města, kde přechází zástavba v krajinu. Hlavní účel lavičky je sice posadit se a případně si odpočinout, ale naše myšlenka je daleko hlubší.

Hnutí Brontosaurus se zabývá krajinou a vztahy člověka k ní. Jaký vztah může mít dnešní člověk, když v krajině nepracuje, jen jí projíždí, nepěstuje zde plodiny (každý sám, ne zemědělci), nepozoruje střídání ročních období a počasí na vlastní kůži. Do krajiny chodíme jen sportovat a to projedeme rychle na kole nebo na bruslích.

Naše lavičky cílí na krátkodobou příměstskou rekreaci ve všední den. Aby člověk mohl odpoledne a v podvečer vyjít ven, posadit se sám a vnímat krajinu, nebo s někým posedět a popovídat si. Tak člověk prožije a vnímá nějaký okamžik a získá hlubší vztah ke krajině. Teprve když se posadí, opře se, vydechne si a zvedne hlavu, může uvolněně vnímat svět kolem sebe.

Proto chceme získat prostředky na lavičky a v rámci našich aktivit si je vyrobit a umístit do okolí.

Fotogalerie laviček ZDE.

Ardea Břeclav, ardea.breclav@brontosaurus.cz, +420 739 370 492
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!